Kinetik Kum

eeeeeeeeeee

Kinetik Kum

Kinetik kum harika bir duyusal oyun malzemesidir. Kalıplanıp şekillendirilebileceği için ıslak kuma benzer şekilde olabilir ancak kurumaz. Satın alabilir veya kendi kinetik kum oyunlarınızda kullanabilirsiniz. Kinetik kum oynamak çok daha ucuz bir seçenektir ve düşündüğünüzden daha kolaydır. Kinetik kum yenirse evcil hayvanlar ve çocuklar için tehlikeli olabilir. Teknik olarak toksik olmadığı kabul edilmekledir. Kinetik kumu evcil hayvanlarınızdan ve elbette tüm duyusal oyun etkinliklerinde olduğu gibi çocuklarınızla oynarken yetişkin gözetiminde kullandığınızdan uzak tutmaktır. Ev yapımı kinetik kum tarifleri içeriklerinden dolayı daha güvenli olabilir. Ancak kinetik kum oyun setleri satın almak daha mantıklı bir seçenektir. Kinetik kumla oynamaya gelince pek çok olasılık var. Öğrenmeyi bu tür duyusal oyunlara dahil etmenin yolları da vardır. Çocuklar kinetik bir kum duyu haznesine kepçe, şekillendirme, sıkma ve kazma çalışmaları yapabilir. Bu propriyoseptif duyusal geri bildirim için çok iyidir. Bu tür duyusal çöp kutusu aynı zamanda yaratıcı oyuna izin verir.

Kinetik Kum Seti

Kinetik kumdaki damgalama şekilleri oldukça çeşitlidir. Fikren şekilleri öğrenmenin yanı sıra ince motor becerileri pratiği yapan çocuklar için harika bir seçenek olmaktadır. Kinetik kum oyunu için bu fikir çok havalıdır. Aslında çocuklar yaratabilecekleri oyun çeşitlerine şeye hayran kalmaktadır.

Kinetik Kum Oyunları

Kil gibi kalıplanabilen ama aynı zamanda bir şekilde ipeksi hisseden kinetik kum adı verilen büyüleyici bir malzeme, çocuklar ve yetişkinler için eğlencelidir. Silikon belirli bir materyale değil, silikon ve oksijen elementlerini içeren bir materyal grubuna atıfta bulunur. Silikonlar polimerlerdir, yani tekrarlanan birimlerin uzun zincirlerinden oluşan moleküllerdir. Benzer şekilde, kinetik kum ile, silikon yağı içindeki polimer zincirleri kum parçacıklarını birbirine yapışır, böylece onları bir top haline getirebilirsiniz. Ancak silikon yağı kaplı kum parçacıkları, diğer yüzeylere değil, sadece birbirlerine yapışabilir. Bu nedenle kinetik kum yapışkan görünmez ve temizlenmesi kolay olmaktadır.

30.11.2019

Anasayfa | İletişim | Hakkımızda
              
 
    © 2019 hobialem.com Tüm Hakları Saklıdır.
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.